English

یراق آلات کابل خود نگهدار

کانکتور انشعاب بی‌متال PG     کـد : IPC50 - IPC55

مورد مصرف
این کانکتور به عنوان اتصال دهنده کابل فشار ضعیف مسی به شبکه کابل خودنگهدار مورد استفاده قرار می‌گیرد.
مشخصات فنی:
مدل شناسه بازار سطح مقطع کابل مسی سطح مقطع کابل آلومینیومی وزن(گرم)
IPC 50 B3 CU 16~185 AL 35~200 240
IPC 52 B2 CU 10~95 AL 25~150 160
IPC 54 B1 CU 6~50 AL 16~70 130

اجزاء قطعات:
بدنه پلاستیکی: دارای دو قسمت رویه و زیره که مقاوم در برابر اشعه ماورای بنفش و شرایط مختلف جوی می‌باشد. (UV) و شرایط گوناگون جوی می‌باشد.
هادی اصلی: آلومینیوم آلیاژی مقاوم در برابر عوامل خوردگی و شرایط مختلف جوی که دارای دو قسمت رویه و زیره می‌باشد.
پلیت مسی: صفحه‌ای است از جنس مس که بوسیله پلیمر رزینی مخصوص در قسمت رویه و زیره هادی اصلی قرار گرفته است و مانع از خوردگی هادی می‌گردد.
پیچ، مهره و واشرها: فولاد با آبکاری گالوانیزه گرم
روش نصب:

ابتدا با توجه به سطح مقطع کابلهای مسی و آلومینیومی، در گاههای ورودی و خروجی بدنه پلاستیکی را بوسیله کاتر می‌برید. سپس بعد از روکش برداری کابل خودنگهدار، زائده‌های قفل‌شوی بدنه زیرین را از قرار موجود در بدنه روبین با فشار به سمت پائین و بیرون خارج نمائید. بدین ترتیب بدنه پلاستیکی کانکتور بازشده، اما بوسیله مهار پیکانی شکل از هم جدا نمی‌گردد. این امر ادامه کار را برای سیمبان آسان می‌سازد. سپس هادی اصلی را از داخل بدنه پلاستیکی خارج نموده و پیچ‌های بالایی را با استفاده از آچار متناسب در خلاف جهت عقربه‌های ساعت باز نمائید بوسیله برس سیمی کلیه سطوح اتصال دهنده را به دقت تمیز نماید. سپس گریس ضد رطوبت را به محل‌های اتصال آغشته نمائید. آنگاه با توجه به آلومینیومی یا مسی بودن محل خاص قرارگیری کابل را انتخاب نمائید. طول کابل قرار گرفته در داخل کانکتور نباید کمتر از پنجاه درصد نشیمنگاه باشد. سپس پیچ‌های هادی اصلی را محکم می‌نمائیم. قسمت رویه و زیره بدنه پلاستیکی در بالا و پائین هادی اصلی قرار گرفته و زائده‌های قفل شونده بدنه زیرین را در قرار موجود در بدنه رویین قرار می‌دهیم. در نهایت کانکتور را به صورتی مهار می‌نمائیم که هنگام بارش برف و باران کمترین احتمال ورود آب به داخل قطعه فراهم می‌شود. استفاده از دستکش عایق فشار ضعیف در کل مراحل نصب الزامی است.

بسته بندی:

36 عدد کانکتور در هر کارتن  IPC50

60 عدد کانکتور در هر کارتن  IPC52

100 عدد کانکتور در هر کارتن  IPC54

Rahshad Electric Co, All Rights Reserved.Design By Moballeghan Group.